Komentarus bei atsiliepimus gali palikti tik registruoti vartotojai Registruokis dabar!

Re:Dėl 2010m. užduoties Žirniai

Džiugu, kad svetainė padeda mokytis programavimo :). Dažnai svarbu yra matyti ir pačio uždavinio sprendimo eigą.

Dėl uždavinio "Žirniai":
Iš tiesų 2010 metų bandomojo egzamino uždavinys "Žirniai" išspręstas nepilnai: formuoja teisingus rezultatus tik esant tam tikriems duomenims. Pavyzdžiui, sukūrus failą:

3 0

1

7

Gaunami neteisingi rezultatai. Taigi šis uždavinys bus perspręstas. Dėl egzamino:

  1. Gavus užduotį reikia labai atidžiai perskaityti sąlygą ir būtinai atkreipti dėmesį į vertinimo kriterijus. Pagal tai egzaminas yra tikrinimas detaliai. Pvz.: jei nurodyta, kad reikia naudoti funkciją tam tikriems rezultatams gauti, tai funkciją ir reikia naudoti, nors tą patį galima atlikti ir procedūra. Jei programa teisingai dirba su visais parengtais testais, tai programos detalės labai nenagrinėjamos, bet peržiūrimas bendras stilius, komentarai, todėl jei egzamine ir nesuprantat iki galo sąlygos nepamirškit laikyti stiliaus (atitrauktas kodas šiek tiek nuo kairiojo krašto, atskiriamas ciklo sakinys ir t.t) ir komentuoti programos teksto.
  2. Jei užduotyje būna nurodyti intervalai (1<=n<=100) tai dažnai būna programoje naudojamų masyvų maksimalus dydis (pvz.: array = [1..100] of integer;). Kai nurodytas intervalas ne masyvo elementų dydžiui, tai programoje skaitant duomenis ir naudojant sakinį if galima atrinkti tik leistinas reikšmės ir vėliau jas saugoti masyve .Dar kitas būdas aprašyti tokius kintamuosius kaip aibės tipą (N1:1..100) ir tada peržengus leistinas ribas programa duos klaidą. Tokie intervalai vertinimo kriterijuose gali būti svarbūs jei yra sukurti specifiniai testai (pvz. vienas testas kuriame N1 = 200). Visgi dažniausiai užduotyje būna parašyta, ka reiktų spausdinti į rezultatų failą jeigu peržengtas intervalas.

Komentavo alauraitis 2010-05-24

Dekingas

Aciu tau labai uz sia svetaine!! Ji yra neikainojamai vertinga abiturientam, besiruosiantiems informatikos valstybiniui  Smile

Ypac gerai, kad pateiki ne tik gauta rezultata, bet ir jo gavimo procesa. Na zodziu man sitie video sprendimai yra tikras issiggelbejimas.


Komentavo kolega 2010-05-24

Dėl 2010 bandomojo, I užduoties: Žirniai

Peržiūrėjau programą ir tiesa sakant atradau klaidelių, jei jas taip galima pavadinti. Tu parašei programą kuri paskaičiuoja iš dalies taip, kad gautusi tokie atsakymai kurie yra duoti pavyzdžiuose, nes pvz.: įvedus reikšmes:

3 0

1

7

gaunasi atsakymas

4  0

1

0

tai sakyčiau nelogiška, kad atsivežė 3 kilogramus po viena kg, ir pardavė 4. :D

Jei aš klystu, tada labai atsiprašau, nes paskalis man niekados "nelipo".

Ir tada iškyla dar vienas klausymas (nes kaip tik šiais metais laikau), tai tiesiog užtenka parašyti programa taip ,kad jinai paskaičiuoti atitinkamas reikšmes(nu aišku ne taip, kad writeln(ir išvardiji visas reikšmes kurios parašytos pavyzdyje :D )?

Ir dar klausymukas, kaip ten išeina, kai mūsų prašo priskirti intervalus, pvz.: 1 < n1 <100, pirkejas perka nuo 1 iki 10 kg, ir t.t. tai mums jų nereikai pasižymėti kaip nors (pvz.: x : 1..10), nes aš kaip suprantu jų niekas nevertina pagal vertinimo kriterijus?

...tai va pasidalinau savo mintimis ir pastėbimais...

Šiaip žiauriai geras puslapis, kaip ten sako jaunimas: respektukas. Šaunuolis, kad nepatingėjai ir sukuriai tokio pobudžio web puslapį.


Komentavo tomukas 2010-05-24Puslapiai: << Atgal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Kitas >>